Vienas pirmųjų klausimų, kuriuos reikia išsiaiškinti prieš įsirengiant saulės elektrinę yra tai, kur ji bus montuojama. Galimi įvairūs variantai, kurie dažniausiai susiję su stogo tipu. Taip pat yra galimybė elektrą gamintis nutolusiu būdu. Todėl prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros dar niekada nebuvo taip paprasta.

Jau keletą metų Lietuvoje galima pasinaudoti APVA parama ir saulės elektrinę namuose (o nuo 2021-ųjų metų parama bus teikiama ir verslui) galima įsirengti sutaupant daugiau nei 3000 Eurų. Besidomintys šia parama ir vertinantys savo galimybes turbūt pastebėjo, jog konkursinis balas skirtingai skaičiuojamas pagal tai, kur bus statoma elektrinė – ant žemės ar ant stogo.

Stogai dažniausiai vyrauja dviejų tipų – tai šlaitiniai arba plokšti. Įvertinus stogo tipą aiškinamasi stogo dangos ypatumai. Lietuvoje ypač kaimo vietovėse dar dažnai pasitaiko šlaitinių stogų, kurie yra dengti asbesto turinčiu šiferiu. Dažnai užduodamas klausimas, ar galima montuoti saulės elektrines ant tokio stogo. Techniškai – galima, tačiau tiek mes, tiek mūsų kolegos rekomenduojame keisti tokią dangą, nes ji ne tik atgyvenusi, bet ir galimai kenksminga sveikatai.

Dažniausia pasitaikančios stogo dangos yra:

  • Minėtasis šiferis
  • Įvairių tipų čerpės
  • Trapecinė skarda
  • Įvairi bituminė danga

Plokštieji stogai dažniausiai pasitaiko ant komercinio tipo pastatų (gamyklos, mokslo centrai, biurų pastatai) arba ant daugiabučių. Mūsų atstovaujamas prekiniais ženklas turi sprendimus visų tipų stogams, nes specialios tvirtinimo detalės yra pritaikytos saulės elektrines sumontuoti saugiai, įvertinant visus stogo tipo ir jo dangos ypatumus.

Tvirtinimo detalės yra ne mažiau svarbios nei pasirinkti moduliai, tad kviečiame kreiptis į mus ir mielai pasirūpinsime saugiu ir kokybišku saulės elektrinės sumontavimu tiek ant stogo, tiek ant žemės.