„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas. Būtinai reikia įsivertinti ne tik savo elektros suvartojimo poreikius, bet ir pasikonsultuoti su ESO dėl vartotojo elektros tinklo pajėgumo. Pasitaiko atvejų, kai klientai paskuba įsirengti elektrinę, o vėliau paaiškėja, kad neužtenka tinklo pajėgumo ir yra reikalinga tinklo rekonstrukcija, nes prijungti techninių galimybių nėra. Taigi labai svarbu, iš anksto išsiaiškinti elektros tinklo pajėgumus, nes tinklo rekonstrukcija pareikalaus nuo keleto šimtų iki keleto tūkstančių eurų.

Būtina gauti sąlygas, kuriose nustatytos elektrinės prijungimo galimybės.

Ne visada galima įrengti tokios pat galios elektrinę, kokia yra turima kliento vartojimo galia, todėl dar prieš įsirengiant elektrinę, būtina pasitikrinti, ar ji gali būti prijungta prie skirstomojo tinklo ir kokiomis sąlygomis. Klientai neretai neteisingai vertina elektros prisijungimo galimybes sutapatindami leistinosios naudoti – įvado – ir leistinosios generuoti – elektrinės – galios dydžiu. Tokias sąlygas išduoda ESO, tereikia užpildyti paraišką ESO savitarnoje. Sąlygose bus detaliai nurodyta, ar skirstomasis tinklas galės priimti saulės elektrinės pagamintą elektrą ir kokios galios gali būti įrengtos be rekonstrukcijos.

Įsirengti elektrines savavališkai negalima ir tik atlikus darbus būtina pateikti deklaraciją.

Norint įsirengti saulės elektrinę, būtina gauti bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas bei patikėti darbą atestuotiems ir išmanantiems elektrinių įrengimo darbą specialistams. Nepaisant to, pasitaiko atvejų, kai elektrinės yra sumontuojamos savavališkai. Netinkamai eksploatuojamos elektrinės trikdo kaimynystėje esančių kitų elektrinių darbą, gadina kaimynų elektros prietaisus ir paties elektrinės savininko naujai sumontuotą elektrinę.

Tik sumontavus elektrinę, rangovai gali teikti deklaraciją, kad elektrinė sumontuota tvarkingai ir veiks tinkamai. Deklaracija – tai dokumentas, patvirtinantis elektrinės įrengimo faktą ir negali būti teikiamas kol elektrinė nesumontuota.