Tai aktualus šių dienų klausimas, nes praleidžiame daugiau laiko namie nei įprastai. Šiuo laikotarpiu taip pat tikriausiai pastebėjote išaugusias sąskaitas už elektros energiją. Pasidalinsime keletu patarimų, kurie padės sumažinti išlaidas už elektrą kol Jūs ir Jūsų šeimos nariai laiką leidžia namuose.

Pirma: Patikrinkite piko valandas, kai sunaudojate daugiausia elektros energijos

Energijos sąnaudos gali būti brangesnės piko metu. Daugelis komunalinių paslaugų bendrovių turi informacijos apie tai, kada yra suvartojama daugiausiai energijos, todėl pasitarkite su savo elektros energijos tiekėju ir pakoreguokite pagal tai, kada namuose atliekate tam tikrus darbus, pavyzdžiui, skalbiate ar naudojate indaplovę.

Antra: Jei turite saulės elektrinę

Jei turite saulės elektrinę, buitinius darbus, tokius kaip skalbimas, indų plovimas atlikite dienos metu, kuomet saulė yra kaitriausia, tai bus efektyviau ir ekonomiškiau Jūsų namų ūkiui.

Trečia: Įsileiskite saulę į namus

Įsileiskite saulę į savo namus, ypač pavasarį. Dienos metu atitraukite žaliuzes ir užuolaidas, kad sušiltų namai. Kuo daugiau saulės įsileisite, tuo daugiau šilumos ir šviesos turėsite.

Ketvirta: Nustokite perkrauti elektros prietaisus

Esame pripratę, kad telefonai ir kiti įrenginiai visą laiką būtų įkrauti 100 %, tačiau to daryti nėra būtina. Leiskite baterijai visiškai išsikrauti prieš ją vėl įkraunant. Tai gali atrodyti nereikšmingas taupymas, tačiau laikui bėgant suma išauga.

Penkta: Naudokite šaltą vandenį

Ar kada susimąstėte, kiek energijos reikia vandeniui sušildyti? 90 %! Taigi, kai nebūtina, stenkitės nenaudoti karšto vandens, vietoj jo naudokite šaltą.

Šešta: Likite saugūs savo namuose

Šis laikas – tai iššūkių metas, reikalaujantis daug jėgų. Likite saugūs savo namuose ir naudokite savo energiją atsakingai.

 

Jei turite klausimų saulės energetikos klausimais, visada galite kreiptis į mus. Mielai Jums padėsime.