Lietuvoje sparčiai auga saulės energetikos populiarumas – vis daugiau įmonių ir gyventojų nusprendžia investuoti į saulės elektrines. Šį augimą skatina valstybės parama, kurios dėka įgyvendinami reikšmingi atsinaujinančios energijos projektai.

Remiantis Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, iki šiol buvo finansuota beveik 500 projektų, kurių metu planuojama įrengti beveik 35 MW galios saulės elektrinių už maždaug 13 mln. eurų. Gruodžio 19 d. agentūra paskelbs kvietimą naujoms paraiškoms pagal atnaujintas sąlygas, kurios suteiks daugiau galimybių ne tik mažoms ir vidutinėms, bet ir didelėms įmonėms bei ūkininkams.

Kodėl verta pasinaudoti atnaujinta parama?

  1. Didesnis prieinamumas. Parama bus prieinama ir tiems, kurie pradėjo montuoti saulės elektrines po 2023 m. birželio 22 d.
  2. Greitesnis paraiškų vertinimas. Naujoji sistema užtikrins spartesnį dokumentų apdorojimą.
  3. Paprastesni dokumentų reikalavimai. Pareiškėjams bus reikalinga mažiau dokumentų, jei jie atitinka nereikšmingos (de minimis) pagalbos sąlygas.

Įmonės ir ūkininkai, planuojantys įsirengti saulės elektrines iki 500 kW galios, gali tikėtis padengti dalį išlaidų. Tokios elektrinės pagamina apie 500 MWh elektros per metus – tiek pakanka apšviesti ir aptarnauti didelį administracinės paskirties pastatą.

Nuo šių metų pradžios gaminančių vartotojų skaičius išaugo 43 proc., o jų valdomų saulės elektrinių bendra galia – 58 proc. Tai rodo, kad saulės energija tampa ne tik tvariu, bet ir ekonomiškai naudingu sprendimu.

Ateityje, plečiant finansavimo galimybes ir sudarant palankesnes sąlygas, tikimasi dar spartesnio perėjimo prie tvarios energetikos.

Daugiau informacijos: www.ena.lt