Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau (2021 m. birželio 3 d.) informavo gyventojus, kuriems skirtas finansavimas saulės elektrinėms įsirengti.

Įsirengti saulės elektrinę privaloma per devynis mėnesius nuo APVA kvietimo pabaigos. Taigi svarbu nedelsti ir pasirašyti sutartį su rangovu, kuris rūpinsis Jūsų saulės elektrinės įrengimu.

Jeigu rangovo dar neišsirinkote, rekomenduojame renkantis atkreipti dėmesį į turimus rangovo sertifikatus ir akreditacijas bei, žinoma, buvusių klientų atsiliepimus.

Rangovų įmonė suprojektuos elektrinę pagal Jūsų namo stogą, o pasibaigus montavimo darbams, įrengtą elektrinę priduos elektros skirstymo operatoriui (ESO).

Kitas svarbus žingsnis – pateikti išlaidų kompensavimo prašymą. Tai reikia padaryti per devynis mėnesius nuo APVA kvietimo pabaigos.

Kokius dokumentus reikės pateikti?

1. Sąskaitą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą. Sąskaita faktūra turi būti išrašyta tam pačiam asmeniui, kuris buvo nurodytas registracijos formoje arba registracijos formoje nurodytojam pastato bendraturčiui. Sąskaitoje taip pat turi būti nurodyta elektrinės įrengtoji galia ir inverterio galia.

2. Įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją.

3. Gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijos (Elektros energijos pirkimo-pardavimo ir paslaugų teikimo sutarties su priedais kopija).

4. Atestuoto rangovo deklaraciją apie elektrinės atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams.

5. Įdiegtos įrangos nuotraukos (gyvenamojo namo ir saulės elektrinės modulių nuotrauka; inverterio nuotrauka; inverterio parametrų lentelės nuotrauka).

Paramos išmoką gausite ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo kompensavimo prašymo pateikimo bei visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos.

REZERVUOKITE MONTAVIMO DATĄ ir GAUKITE IŠSKIRTINIUS MŪSŲ PASIŪLYMUS!