APVA parama gyventojams

Paramos suma - 40 mln. Eur Paramos paskelbimo data - birželio 11 d. 08.00 val.
Kompensacija 254,93 Eur/1 kW už naujai įrengiamą elektrinę.
Kompensacija 191,99 Eur/1 kW už jau įrengtosios galios didinimą.
Finansuojama elektrinės galia - iki 10 kW.

Į skiriamą paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba padidinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. Taip pat ir gyventojai dar tik ketinantys įsirengti saulės elektrinę ar padidinti esamos galią.

Kaip ir praėjusį kartą, bus paskelbti 4 kvietimai:

 1. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė);
 2. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinama jau esamos elektrinės galia);
 3. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė);
 4. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinama jau esamos elektrinės galia).

Pildyti APVA paraišką nuo birželio 11 d. 08.00 val. galėsite ČIA.

Prieš teikdami paraišką būkite pasiruošę šiuos dokumentus ir informaciją:

 1. ESO išduotas elektrinės prijungimo prie energijos skirstomųjų tinklų sąlygas (pdf formatu) net jei elektrinė jau įrengtas.
 2. Unikalų pastato arba žemės sklypo numerį, kuriame buvo/bus statoma saulės elektrinė (juos rasite Registrų centro Nekilnojamojo turto išraše).
 3. Elektrinės vartojimo objekto numerį (pastato unikalų numerį, kuriame bus vartojama saulės elektrinės gaminama elektra).
 4. Notariškai patvirtintą arba elektroninėmis priemonėmis sudarytą (igaliojimai.lt) įgaliojimą, jeigu paraišką teiks įgaliotas atstovas.
 5. "Vienos įmonės" deklaraciją, jei paraiškoje nurodytame elektros vartojimo objektas yra registruota juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla. Svarbu ne veiklos vykdymo, o registracijos vieta. Taip pat, jei elektros vartojimo objekte yra registruota ne paties pareiškėjo, o kito juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla, reikėtų iš anksto pasirūpinti šio juridinio ar fizinio asmens rašytiniu sutikimu.
 6. Panaudos davėjo ar nuomotojo rašytinį sutikimą vykdyti projekto veiklas elektrinės įrengimo objekte ne trumpiau kaip 10 metų po projekto pabaigos, jei elektrinės įrengimo objektas yra naudojamas pagal panaudos arba nuomos sutartį.
 7. Rašytinį sutikimą, jei elektros vartojimo objekte yra registruota ne paties pareiškėjo, o kito juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla.

JEIGU ELEKTROS VARTOJIMO OBJEKTO ADRESU YRA REGISTRUOTA DAUGIAU NEI VIENA JURIDINIŲ AR FIZINIŲ ASMENŲ VEIKLA, PARAMA NETEIKIAMA.