Jau birželio 11 d. 8 val. ryte bus paskelbtas naujas paramos kvietimas gyventojams, norintiems įsirengti naujas saulės elektrines arba padidinti jau turimų galią. Energetikos ministerija skaičiuoja, jog šios paramos turėtų užtekti maždaug 15 tūkst. namų ūkių. Šiai paramos priemonei skirta 40 mln. eurų.

Kaip ir praėjusį kartą, bus paskelbti 4 kvietimai:

 1. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė);
 2. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinama jau esamos elektrinės galia);
 3. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė);
 4. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinama jau esamos elektrinės galia).

Į skiriamą paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba padidinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. Taip pat ir gyventojai dar tik ketinantys įsirengti saulės elektrinę ar padidinti esamos galią.

Kad paraiškos pildymas vyktų sklandžiai, reikėtų iš anksto pasirūpinti reikiamais dokumentais:

Prieš teikdami paraišką būkite pasiruošę šiuos dokumentus ir informaciją:

  1. ESO išduotas elektrinės prijungimo prie energijos skirstomųjų tinklų sąlygas (pdf formatu) net jei elektrinė jau įrengtas.
  2. Unikalų pastato arba žemės sklypo numerį, kuriame buvo/bus statoma saulės elektrinė (juos rasite Registrų centro Nekilnojamojo turto išraše).
  3. Elektrinės vartojimo objekto numerį (pastato unikalų numerį, kuriame bus vartojama saulės elektrinės gaminama elektra).
  4. Notariškai patvirtintą arba elektroninėmis priemonėmis sudarytą (igaliojimai.lt) įgaliojimą, jeigu paraišką teiks įgaliotas atstovas.
  5. „Vienos įmonės“ deklaraciją, jei paraiškoje nurodytame elektros vartojimo objektas yra registruota juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla. Svarbu ne veiklos vykdymo, o registracijos vieta. Taip pat, jei elektros vartojimo objekte yra registruota ne paties pareiškėjo, o kito juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla, reikėtų iš anksto pasirūpinti šio juridinio ar fizinio asmens rašytiniu sutikimu.
  6. Panaudos davėjo ar nuomotojo rašytinį sutikimą vykdyti projekto veiklas elektrinės įrengimo objekte ne trumpiau kaip 10 metų po projekto pabaigos, jei elektrinės įrengimo objektas yra naudojamas pagal panaudos arba nuomos sutartį.
  7. Rašytinį sutikimą, jei elektros vartojimo objekte yra registruota ne paties pareiškėjo, o kito juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla.

Pildyti formą saulės elektrinės pasiūlymui galite ČIA.