Liepos 15 d. startuoja kvietimas teikti paraiškas valstybės ar savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, norinčioms įsirengti saulės ar vėjo elektrines ar įsigyti saulės elektrinės dalį iš saulės elektrinių parko. Tam skirta 25 mln. Eurų investicijų.

Su šiuo kvietimu valstybė skirs kofinansavimą saulės, vėjo elektrinės įsirengimui ar saulės elektrinės dalies iš saulės elektrinių parkų įsigijimui. Visa pagaminta elektros energija turės būti vartojama savo reikmėms.

Teikti paraiškas galės valstybės ar savivaldybių institucijos ir įstaigos, tradicinės religinės bendruomenės, religinės bendrijos ar centrai, viešosios įstaigos, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė ar savivaldybė.

Subsidijos už 1 kW galios įrengtos ar įsigytos saulės elektrinės sieks 794 Eur/kW su PVM. Maksimalus subsidijos dydis vienai įstaigai sudarys iki 1,45 mln. eurų.

Paraiškos per informacinę sistemą APVIS bus priimamos, kol pakaks lėšų skirtų šiai priemonei. Pasibaigus skirtoms lėšoms, kvietimas bus stabdomas.

Pagal kvietimui skirtą sumą Lietuvoje atsinaujinančių energijos išteklių (saulės elektrinių) galia turėtų padidėti daugiau kaip 30 MW, o kasmet į aplinką mažiau išmetama apie 150 tūkst. tonų CO2.

Per praėjusiais metais vykusį kvietimą, 22 mln. eurų finansavimas buvo skirtas daugiau kaip 220 valstybės ar savivaldybių institucijoms.

Daugiau informacijos: www.apva.lt