Iškritus sniegui, dažnas ir aktualus klausimas – valyti ar nevalyti sniegą nuo saulės modulių. O jei dar už lango šviečia saulė ir saulės elektrinė negeneruoja energijos, sunku nusėdėti ramiai. Ar tikrai?

Mes pabandysime Jus nuraminti ir pasidalinti savo žiniomis, kodėl sniego valyti vis dėlto nereikia.

✔️ Visų pirma, žiemą pagaminama energija sudaro vos 10 % visos per metus sugeneruojamos elektros energijos, taigi nusiraminkite, Jūsų praradimas tikrai nėra didelis.

✔️ Esant saulėtoms dienoms, sniegas pats netrukus nutirps arba nuslys nuo stogo. Tik turėkite kantrybės šiek tiek palaukti.

✔️Valydami modulius rizikuojate pažeisti jų paviršių ir taip galite netekti gamintojo garantijos arba sumažinti jų veikimą.

✔️Jei iškritus gausesniam sniego kiekiui nerimaujate, jog Jūsų elektrinė neatlaikys tokio svorio – nusiraminkite, saulės moduliai atlaiko net didžiausias vėjo (2400Pa) ar sniego apkrovas (5400Pa). Būkite ramūs – Jūsų saulės elektrinė yra pasiruošusi permainingiems Lietuvos orams.

✔️ Saugokite save, nes lipdami ant stogo esant slidžiai dangai, rizikuojate susižeisti. Nė vienas saulės spindulys nevertas tokios rizikos.

Panašu, kad geriausias sprendimas žiemą – nedaryti nieko. Būkite kantrūs ir mėgaukitės žiemos teikiamais malonumais! Saulėtų dienų!