Nors Europoje saulės elektrinių parkai nėra naujiena, tačiau Lietuvoje kryptingai vykdant žaliosios energetikos politiką šie parkai tampa dar viena alternatyva, įgalinančia plėtoti atsinaujinančios energetikos idėjas. Kokie to privalumai ir trūkumai?

Saulės energetikos specialistai pripažįsta, kad Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių priimant sprendimus, susijusius tiek su elektros pasaugojimu, tiek su jos gamyba nutolusiu būdu. Nors saulės elektrinių parkai imi kurti dar visai neseniai, tačiau galima pastebėti, jog susidomėjimas jais išties auga, o elektros tiekėjai tarpusavyje varžosi, kas pasiūlys patraukliausią sprendimą.
Elektros energiją gamintis nutolusiu būdu ypač aktualu tiems, kas gyvena mieste. Turėdami savo žemės užmiestyje žmonės gali įsirengti savo poreikius atitinkančias elektrines ir naudoti žaliąją energiją.
Be abejonės didieji elektros tiekėjai yra suinteresuoti taip pat pasiūlyti tokią alternatyvą, todėl tam kuria vadinamuosius saulės elektrinių parkus. Mūsų komanda turi patirties įrenginėdama tokius parkus Skandinavijoje, o ir Lietuvoje užsiėmėme konsultaciniu daru, nes tenka pripažinti, jog skandinaviški standartai yra kiek labiau ištobulinti.

Kokie yra saulės elektrinių parkų privalumai ir trūkumai?

  • Saulės elektrinės gaminama elektros energija gali naudotis praktiškai kiekvienas norintis
  • Įsigyti arba išsinuomoti saulės elektrinę yra gan paprasta
  • Kaip teigia vystytojai, tai galimybė net iki 10 proc. sumažinti išlaidas elektros energijai
  • Iš praktikos galima pastebėti, jog vis dar tobulinama saulės elektrinių parkų eksploatacijos sistema

Bet kuriuo atveju mes su kolegomis dirbame atsinaujinančios energetikos srityje ir bendromis jėgomis tobuliname sauės elektrinių įrengimo ir priežiūros procesus. Mes su didžiaisias elektros tiekėjais mielai dalinamės savo patirtimi, nes savo darbus atliekame Švedijoje pagal aukščiausius kokybės standartus.

Jei turite klausimų dėl saulės elektrinių įrengimo ar priežiūros, kreipkitės į mus jau dabar. Mielai patarsime, jei pageidausite, padėsime visais elektrinės įrengimo klausimais, kad galėtumėte prisidėti prie žaliosios energetikos ir tvaraus vartojimo.